Ereksiyon Sorunu Nedir

 

Çeşitli sebeplerden dolayı ereksiyon olmada zorluk ortaya çıkabilmekte ve sertleşme sıkıntıları erkeklerin ciddi manada canını sıkabilmektedir. Tabii ki ereksiyon sorunu, penisin yeteri kadar ve tam manasıyla sertleşememesi anlamına gelmektedir. Bu tarz sorunlar daha çok cinsel birleşmenin öncesinde ortaya çıktığı gibi hiç cinsel aktivite yokken de oluşabilmektedir. Fizyolojik ve psikolojik olmak üzere ikiye ayrılabilen ereksiyon sorunu nedir kapsamında verilmesi gereken yanıtlar bu şekildedir. Eğer ereksiyon sorunları basit müdahaleler ile çözülmüyor ise mutlaka bir ürolog ile görüşmek ve ondan yardım almak doğru olacaktır.

Ereksiyon Sorunu Neden Olur?

Ereksiyon olamamaya sebebiyet verebilecek pek çok şeyden söz etmek mümkündür. Öncelikli olarak ereksiyon sorunlarının büyük bir bölümünün psikolojik olduğunu söylemek gerekmektedir. Yani cinsel birleşmeden önce kaygı, stres ve heyecan bu problemi ortaya çıkartabilmektedir. Bunun yanı sıra ereksiyon sorunlarının fizyolojik temelli olması da söz konusudur. Penise giden damalarda tıkanma, kan akışının yeteri düzeyde sağlanamaması ve çeşitli kronik hastalıkların bu duruma sebebiyet vermesi muhtemeldir.

Türkiye’de ereksiyon sorunu ile mücadele eden birçok erkek bulunmaktadır. Ereksiyon güçlüğü 40’lı yaşların ardından ortaya çıkabildiği gibi genç yaşlarda da baş gösterebilmektedir. Bundan dolayı bir problem var ise ereksiyon sorunu tedavisi yapılmalı ve bu konuda hastalar doktorlara başvurmalıdırlar.

Ereksiyon Sorunu Çözüm Önerileri

Ereksiyon sorununun altında yatan problemi çok iyi bir şekilde öğrenmek gerekmektedir. Eğer psikolojik temelli bir sorun mevcut ise cinsel performans ürünleriyle bu sıkıntıdan kısa süre içerisine kurtulmak söz konusudur. Ayrıca yaşa ve aktiviteye bağlı olarak da sildenafil, tadalafil gibi maddelerin bulunduğu cinsel sağlık ilaçlarının tüketilmesi uygun olabilmektedir. Eğer durum çok daha ciddi ise ve hiçbir şekilde iyileşme belirtileri ortaya çıkmıyor ise öncelikle testosteron ve diğer hormon düzeylerine baktırılmalı, ardından uzman bir üroloğun bu konuda belirlediği yol haritası takip edilmelidir. Bilindiği üzere dünyada pek çok kişi ereksiyon güçlüğü yaşamakta ancak yapılan etkin tedaviler ile bu sıkıntı kısa süre içerisine geçebilmektedir. Sonuç itibariyle ereksiyon güçlüğü ve diğer problemler için mutlaka uzman hekimlerle görüşmek uygun olacaktır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir