Erken Boşalanlara Tavsiyeler

 

Erken boşalma pek çok erkeğin mustarip olduğu sorunlardan birisidir. Tabii ki bu sorunun üstesinden gelmek ve kısa süre içerisinde cinsel ilişkide erken boşalmayı ortadan kaldırmak mümkün olmaktadır. Dolayısıyla erken boşalmayı engelleyecek şeyler yapılmalı ve bir tedavi planı izlenmelidir. Öncelikli olarak Erken boşalmanın bir rahatsızlık olduğu kabul edilmeli ve bu rahatsızlığın daha çok ne zaman ortaya çıktığı anlaşılmalıdır. Eğer yalnızca cinsel ilişkiden önce yaşanıyorsa mastürbasyon sıklığı azaltılmalı, mastürbasyon yaparken bir anda ereksiyon olmaktan kaçınılmalıdır. Ayrıca yine erotik filmleri izlemekten imtina etmenin de erken boşalmayı ortadan kaldırmak için etkili yöntemlerden birisi olduğu unutulmamalıdır.

Erken boşalma hemen hemen bütün erkeklerin başına gelen rahatsızlıklardan birisi olmasından ötürü mutlaka kabullenilmeli ve gerekiyorsa psikolojik destek alınmalıdır. Yine sorunu bulunan erkeklerin kendilerini bu konuda teskin etmeye çalışmaları da uygun olacaktır.

Erken Boşalma Geçici midir?

Tahmin edildiği üzere erken boşalma kalıcı değil tam tersine geçici bir rahatsızlıktır. Ancak bu rahatsızlığı ilk etapta kabullenmek ve hemen tedavisine başlamak gerekmektedir. Bilindiği üzere erken boşalma tedavisi nasıl yapılır konusunda pek çok kitap ve makale bulunmaktadır. Yine de erken boşalma için uzman doktorlarla görüşmek, psikolojik destek almak ve cinsel performans ürünleri kullanmak ciddi şekilde yardımcı olmaktadır. Sonuç itibariyle erken boşalmanın geçici bir problem olduğunu yinelemek mümkündür.

Erken Boşalma Neden Olur?

Erken boşalmanın tam manasıyla neden ortaya çıktığını öğrenmek yıllar alabilmektedir. Ancak uzmanlar bu sorunun psikolojik kökenli olduğunu kabul etmekte ve tedaviyi de bu bilgiden yola çıkarak oluşturmaktadırlar. Erken boşalma daha çok erkeğin cinsel açıdan tecrübesiz olması vb. durumlarla açıklanabildiği gibi heyecan ve stresten ötürü de ortaya çıkabilmektedir. Haliyle erken boşalmayı geciktirme için ilk başta sorunun köküne inilmeli ve tedavi de ona göre belirlenmelidir. Tahmin edileceği üzere erken boşalma her yaşta ortaya çıkan geçici bir rahatsızlıktır. Bu nedenle sorun ile karşılaşanların tedavi için araştırma yapmaları ve çeşitli ürünleri kullanmaları uygun olacaktır. Şayet sorun ciddi ise mutlaka uzman hekimlerden yardım istenmelidir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir